KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14077457
nr 1407 7457
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 20/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:51:55
350 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander